avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelageo98

Activitate mihaelageo98

Bună ziua in august 2019 am avut un accident de care am fost vinovata în urma căruia sa deschis o ancheta la politia rutiera Brăila, în timpul acestei anchete mi sa reținut permisul de conducere și am primit o dovada de circulație totul ok pana în ianuarie 2020 când am întrat pe interzis și îmi expirase și dovada de 8 zile am fost oprita de politia rutiera Râmnicu Sărat și dusa la secție întocmire dosar penal pentru conducere,, permis reținut,, dar țin sa menționez ca permisul meu nu este încă reținut asta probabil o sa se întâmple când se va închide cazul din august 2019, eu am drept de dovada de circulație în continuare doar ca nu era reinoita? Este normal sa primesc dosar penal cum ca am circulat cu permisul de conducere suspendat? Mulțumesc mult celor ce ma pot ajuta!
buna ,as vrea sa deschid un magazin cu mobila sh ce acte imi trebuie in afara de cele de la camera comentului?Va multumesc
Buna seara am si eu o intrebare am o firma deschisa de transport marfa sunt administrator pe firma dar nu am nici o autorizatie am avut probleme cu politia in italia pe motiv ca nu am Cmr ,am o mare rugaminte si anume ce acte am nevoie sa imi fac atestat transport marfa si persoane detin o masina autoutilitara de 3,5 tone cu 6 plus 1 locuri,va multumesc anticipat#-o
Buna ziua,am si eu o problema am o firma infiintata anul trecut si nu a avut deloc activitate doar ca am cumparat o masina pe firma am vrut sa fac transport dar nu mam mai apucat,am declaratiile depuse la zi de contabil,cum as putea sa o inchid si cam cat ma costa,dar cu masina ce se intampla eu inca ma folosesc de ea.multumesc frumos?
Buna ziua dl avocat,am avut unele probleme cu o masina cumparata di germania iar politia ma oprit si am o foaie in care scrie ca daca nu platesc amenda pot ei sa ceara un ordin de privare de libertate coercitiva,ce vrea sa zica cu ,,coercitiva,,?? multumesc
Buna ziua dl avocat,am avut unele probleme cu o masina cumparata di germania iar politia ma oprit si am o foaie in care scrie ca daca nu platesc amenda pot ei sa ceara un ordin de privare de libertate coercitiva,ce vrea sa zica cu ,,coercitiva,,?? multumesc
Răspuns la discuția Amenda Germania
am uitat sa mentionez un lucru eu cand am cumparat duba delarul de la care am luat-o ma pacalit practic ,mia cerut 400 de euro sa imi faca actele pt masina sa o pot cumpara si dupa 2 zile mia dat masina cu numerele expirate de 2 sapt,asigurarea in schimb valabila,eu nestiind limba germana nu mam prins ,dupa ma oprit politia si ma pus sa refac numerele iar si tuv alti bani alta distractie,si acum sa ma trezesc si cu amenda mi se pare total aiurea.
Discuție Amenda Germania
BUNA ,am si eu o problema cine ma poate ajuta ,cand am fost in Germania si am cumparat o duba a luato cu numerele expirate ma oprit politia si ma pus acolo pe loc sa faca alte numere la masina bune si tuv,ma lasat sa plec dar acum am primit din germania niste plicuri printre care si o amenda ,ce vroiam sa intreb poate sa iti puna nemtii sechestru pe casa din Romania daca nu platesti amenda,sau ce se intampla??Multumesc

buna ziua am si eu o nelamurire,am cumparat o masina din germania si delarul de la care am cumparat-o mia dat numarele false la masina,asigurarea era ok,dar la iesire din germania ma oprit politia si ma pus sa refac numerele si tuv acum am primit un plic din germania si imi zice ca procesul sa mutat de la procuratura la autoritatea de menagment in conformitate cu 43 OWIG pt urmarirea de infractiuni,tin sa mentionez ca atunci mia zis ca nu o sa primesc nici o amenda dar nu inteleg ce e cu acest plic,multumesc
buna ziua,am si eu o problema am sediul social acasa si firma nu are activitate deci nu am nici o incasare nimic e o firma de transport marfa iar facturile sunt pe persoana fizica as vrea sa stiu cand completez declaratia de la primarie ce puncte trebuie sa completez???multumesc