avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate adrian599

Activitate adrian599

Discuție Plata avocat
Buna ziua,am primit decizia de concediere in luna februarie 10-02-2017,am fost la somaj dar nu mi-sa aprobat cererea din cauza ca angajatorul a facut acte la 4 ore, am fost si la ITM .Am fost si la un avocat si a decis sa-mi faca din nou actele si sa plateasca contributiile la stat ....cu ce data trebuie sa faca decizia de concediere si restul actelor.....Avind in vedere faptul ca am umblat dupa act am platit si la avocat o suma de bani ,pot sa-i cer sa platesaca si cheltuieli-le si in ce baza ,puteti sa imi spuneti un articol sau lege
Discuție CONCEDIERE
buna ziua am decizie de concediere din luna februaria 2017 cum e posibil ca in luna mai 2017 sa figurez la ANAF cu venit brut de 1900lei .Cum este posibil ce se intimpla,puteti sa ma lamuritii ,va multumesc
nu stiu in ce baza ma plateste dar avind multe nereguli in firma ca sa nu-l dau in judecata a hotarit el sa ne intelegem sa-mi plateasca el somajul contributiile .cit ar trebui sa-i cer
dupa primirea deciziei de incetare a cim am fost sa depun acte somaj,nu mi-sa aprobat cererea din cauza ca angajatorul a depus acte false am ajuns la o intelegere cu el sa-mi plateasca el somajul vrea sa-mi dea o suma de bani in fiecare luna va rog puteti sa-mi spuneti daca pe linga aceasta suma ii pot cere ca imi plateste si darile catre stat adica contributiile la sanatate pensie?????? si la ce suma se ridica aceste contributii Multumesc
AM fost angajat cu CIM LA 4 ORE ,acest act la-m semnat in strada pe capota masinii la repezeala, dar in realitate am lucrat numai la 8 ore,vreau sa-l dau in judecata sunt mai mule nereguli acte aditionale mi le-a dat dupa 3 anii state plata nu am semnat deloc .Ce sanse am sunt mai multe nereguli. MULTUMESC
Discuție Dovezi false
Buna ziua .in luna frbruarie angajatorul mi-a desfintat postul am lucrat numai la 8 ore, am fost sa depun acte somaj si am fost respins pe motiv ca angajatorul a platit contributiile la 4 ore. Am fost la ITM am depus o sesizare .Astazi a fost chemat la itm ,in acest timp am fost sunat de martorul meu ca angajatorul vorbea in santier ca se duce la politie sa depuna plingere ca de la un apartament pe care la renovat acum 1 an jumate a disparut o caseta cu bijuterii.....ceea ce este o minciuna.Are un var angajat la o circa de politie din bucuresti ,daca se duce sa faca plingerea la el .EU DUPA REZULTATUL DE LA ITM O SA-L DAU IN JUDECATA, ce ma sfatuitii daca sunt chemat la politie de varul angajatorului,,,`........ MULTUMESC
Discuție instanta
cum pot dovedi ca am lucrat numai la 8 ore,cu declaratie autentificata de notar de la martor
Răspuns la discuția Preaviz
dar un antet de la itm sau un nr de inregistrare de la revisal

editat citare raspuns anterior.
Discuție Preaviz
Buna seara va rog sa-mi spuneti ce anteturi trebuie sa aiba scris pe el adica cum se cheama firma ,adresa reg com si seria.....c.u.i si seria semnatura si stampila toate ale firmei.Numar de inregistrare revisal lipsa antet itm lipsa semnatura mea lipsa,.......este in regula. Mentionez ca preavizul a venit prin posta .
daca am primit decizia de incetare a cim cu motive neintemeiete este pre tirziu sa ma adresez ITM-ului