avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate Tulcea Detectiv particular

Activitate Tulcea Detectiv particular

Răspuns la discuția Loviri
cu siguranta se va ajunge la instanta, daca nu intervune inpacarea...
Răspuns la discuția Respectul fata de...\"Vasile\"
Interesant subiectul si destul de realist.
La un moment dat am sesizat si eu acest gen de "SFATUITORI" insa am fost apostrofat vulgar si chiar banat pentru ca am indraznit sa le pun la indoiala profesionalismul...:).Am gresit atunci ...:-/
Cu timpul am inceput sa ignor, chiar si prezenta lor pe forum...cu toate ca nota si medaliile obtinute ca urmare a nr. de ineptii scrise ai recomanda ca foarte buni...#-o
Acest gen de "GHEORGHE" le zic eu, gasim in toate domeniile...:) si tara e mare. Deduc de aici ca "e multii":D
Răspuns la discuția Masuri preventive...
Nu ,nu am fost prezent in sala,la arhiva am sunat si mi sa dat nr. incheieri ,spunand ca aceasta este la redactat...???:-/
Răspuns la discuția pensie militara
Stagiul minim de cotizare este de 20 ani.
Inpotriva Ordonantei procurorului privind prelungirea masuri obligatiei de a nu parasi localitatea, am formulat plingere la organul competent, respectiv tribunal.
Conform art. 140 ind. 2 alin 6 cpp. ,tribunalul a respins plingerea ca nefondata.
Incheierea nu a fost inca comunicata...
Am formulat recurs inpotriva incheieri...asa cum am aratat ,necomunicata inca, urmand ca motivarea recursului sa fie facuta dupa ce iau la cunostinta de continutul incheieri.
Deja au trecut 30 zile de formularea recursului si nu am nici un raspuns si nici incheierea ,care a fost data cu mai bine de 30 zile nu a fost comunicata...
Ce pot face ,pentru ca masurile preventive sunt dispuse in continuare de procuror iar eu sunt privat de drepturi in continuare???
Cui ma adresez....!!!
Dosarul se afla in cercetari la parchet iar in cauza sunt mai multi inculpati...si arestati.
Doresc sa stiu daca la emiterea ordonantei de catre procuror este obligatorie prezenta aparatorului-avocatului ?!
Cre este termenul de contestare inpotriva ordonantei procurorului prin care interzice, invinuitului ,parasirea localitatii,cui o adresez si daca la emiterea acesteia este obligatorie asistenta invinuitului-inculpatului.
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Aceasta este lumea noastra ?
Multumesc pentru invitatie ...!
Interesant subiect ...dar caruia, din scarba pentru intreaga clasa politica refuz sa-i acord prea multa atentie.
Toti sunt o apa si un pamant, toti se infrupta din munca si sudoarea milioanelor de amarati care abia asi duc zilele...tara este in pericol, nu mai poate fi guvernata responsabil...la toate acestea o contributie insemnata aducindu-si trusturile de presa conduse de securisti ...
Solutie: O noua JILAVA pentru toti cei care au condus tara in ultimi 20 ani si confiscarea tuturor averilor. Cu siguranta dupa valorificare vor fi pentru multi ani bani de pensiii si salarii...:hm:
Răspuns la discuția tentativa de omor
Daca din continutul actului medico legal rezulta ca viata victimei a fost pusa in pericol, atunci putem vorbi de infractiunea invocata...
Detectiv particulat Filip Stelian
Inteleg ca se retine si consumul ...sanse minime de a scapa fara executare...dar totusi existente.
Conteaza si interventia calitativa a aparatorului ales care poate influenta marimea pedepsei aplicate prin prestatia sa.
In ce priveste "sifonarea" scuze pentru jargon, ma abtin sa fac recomandari...insa acest lucru va poate atrage opobriul unora si chiar sa agraveze situatia...:) problema este destul de grava...succes?!