avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate anatiti

Activitate anatiti

1 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu zic sa nu mai fie profesori. Sa se ocupe parintii ca stiu matematica. Unde te trezesti d-le? Calci legea.
si cine plateste costul deplasarii?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ori e prost ori se face.
Daca lucrarea nu este prevazuta in bugetul stabilit la ad. generala din primul trimestru al anului nu se poate face lucrarea. Iar astfel de lucrari se fac din fondul de reparatii, mai ales la o astfel de suma. E vorba de Roni? Cititi legea 1976 a asociatiilor de proprietari si vedeti unde va incadrati. Daca este ilegal va adresati serviciului pemtru asociatii de propriatari de la primarie si apoi luati alte masuri. Dar suma este colosala: 17000o euro??????
Degeaba. Nu fac nimic. Au construit apartamente pe holurile centrale si nu au facut nimic. Au zis ca au autorizatie de constructie. Cum sa dai autorizatie pe pe proprietatea comuna, cand cei care au cumparat apartamentele au platit si cota parte din proprietatea comuna.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Toti proprietarii membri sau nemembrii ai asociatiei. cititi legea 196 si apoi contrazicetii pe cei care va invata. Traiti in comunitate nu in proprietate proprie. Partea comuna este a tuturor proprietarilor in functie de cota parte.
Vorbeam de media consumului dv. pe cateva luni inainte nu de media consumului altor locatari.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din experienta nu va sfatuiesc sa-i treceti la pausal ca faceti in talmes balmes la consum cand vine, din nou, cu citiri (In general iese cu plus si cateva luni nu mai plateste). Mai bine, in perioada cand nu vine, ii treceti un consum mediu lunar si apoi va fi mai usor sa regularizati. Cum regularizati daca ii puneti pausal?
6 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ha!Ha! Orele de curs sunt un tot, inclusiv pauzele. Eu zic sa va tineti copilul acasa cu telefon cu tot. Nu va inchipuiti ce se intampla ca telefoanele sa fie deschise, la copii, si sa fie sunati in timpul orelor?