Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa auto

buna ziua!in anul 2008 am mers in Germania si am cumparat o masina,dar cum buletinul meu era deteriorat,l-am trecut pe tata cumparator pe act!cand am ajuns in tara,tata a apucat sa plateasca taxa auto(cam 5500 ron),dupa care mi-a vandut mie masina.el nu apare in cartea masinii,eu am inmatriculat-o.acum vreau sa stiu daca el poate sa dea statul in judecata pt.restituirea taxei?!din pacate nu mai gasesc chitanta,sa vad daca masina mi-a fost vanduta inainte sau dupa ce a platit taxa!exista vreo modalitate sa fac rost de chitanta?!multumesc!
poate ca e interzisa reclama pe forum,dar chiar vreau o recomandare pentru un avocat care poate sa castige un proces pentru taxa si care poate pleda in ploiesti.pana acum am avut parte doar de onorarii uriase cerute de avocati(30% din taxa)lucru ce mi se pare exagerat.daca are cineva vreo idee poate sa-mi trimita un mesaj pe privat sau mail la lucian_im@yahoo.com.Va multumesc!
Accesati web site-ul nostru pentru detalii.

Simbotin Remus
Avocat & Mediator
up!!!!!!