Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare

Buna seara, sunt insarcinata in luna a 3-a iar firma la care lucrez de aproape 3 ani se muta in alt oras.Pot sa cer sa ma trimite in somaj? Daca sunt somera voi beneficia de indemnizatie pentru crestere a copilului? Ce se intampla daca nu vor sa ma trimite in somaj? Au dreptul?
Multumesc pt raspuns
Doamna draga, cu angajatorul ati discutat?????

Era intr-adevar mai sigur pentru el sa nu stie de starea dvs., dar faptul este consumat si consemnat, asa ca n-are rost sa va mai ganditi.

Eu zic sa discutati cu el.
Sfaturile de mai sus (mai ales cel cu modificarea contractului in unul determinat), vi le-am dat din experienta pe care am avut-o ca angajator...
Da, trebuie sa discut cu angajatorul, dar am vrut sa vad mai intai care sunt posibilitatile. Va multumesc ff mult pentru ajutor, chiar mi-au fost de folos.