Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt calificat

As dori sa ma lamureasca cineva,daca se poate :
''Decizia penală nr.758 Respinge recursul peste termen declarat de recurenta condamnată Guguci Florica. Obligă recurenta la 140 lei cheltuieli judiciare statului din care 100 lei onorariu avocat oficiu. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică.'':stunned:
cristina&mami a scris:

Judetul Dolj
Craiova
Din pacate a fost condamnata la 3 ani inchisoare cu suspendare, iar ea probabil nu a respectat conditiile suspendarii conditionate.
Ati avut avocat ales, dar se pare ca ati renuntat la el.
Hotararea s-a dat ieri si e definitiva.
Adica e condamnata la 3 ani cu executare.
Dar poate iesi in 2 ani sau in cazul ideal in 1 an si 6 luni
Citatia care e pe 8 decembrie ce numar de dosar are?
omucuciocanu a scris:

Din pacate a fost condamnata la 3 ani inchisoare cu suspendare, iar ea probabil nu a respectat conditiile suspendarii conditionate.
Ati avut avocat ales, dar se pare ca ati renuntat la el.
Hotararea s-a dat ieri si e definitiva.
Adica e condamnata la 3 ani cu executare.
Dar poate iesi in 2 ani sau in cazul ideal in 1 an si 6 luni
Citatia care e pe 8 decembrie ce numar de dosar are?

Nu am renuntat la avocat,din contra ne-a mai cerut niste bani pe care nu ne-a taiat chitanta!Cum adica am renuntat la avocat?unde ati vazut asta?as vrea sa stiu si eu,ca daca apare ceva scris ca am renuntat,o dau in judecata pe avocata asta.Va multumesc,enorm pt raspunsurile dvs! Nr.dosar 22828/215/2008 ;
dosarul care se judeca pe 8 decembri ce nr are ?
si ce cauza?
doberv, utilizator
ciudat cum sa nu fi stiut de dosar si sa fie condamnata cu suspendare.
mai greu se intampla astfel de lucruri.
nu ati scris in ce perioada a divortat mama dvs.
cred ca daca nu a avut cunostinta de faptul ca are dosar penal pe rol.
nu a fost citata legal ,ar fi sanse insa foarte mici si cu costuri destul de mari.
succes