Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Situatie deosebita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Situatie deosebita

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare. De catva timp prietena mea s-a mutat la mine, bineinteles i-am dat cheia de la apartament. Azi am primit un sms prin care imi spunea ca si-a luat lucrurile si a plecat. Dar din casa a disparut si o suma de bani si lucrurile cumparate de mine pt care am bonuri. Ce pot sa fac? Multumesc
Da am incercat sa am o discutie dar se pare ca a parasit tara. La plecare mi-a trimis un sms (de pe telefonul personal cu abonament) prin care spunea ca si-a luat lucrurile de la mine din casa. Poate fi folosit ca si proba?
cvlad, utilizator
Buna ziua,

Vad ca "situatia"dvs.s-a " complicat".Este clar ca trebuie sa mergeti pe calea legala indicata de domnii avocati,dar...Eu ramin la parerea mea,ca o ultima incercare.Mergeti neaparat la parintii ei,spuneti-le cu lux de amanunte ce anume a facut fica lor,si in mod special ce veti face dvs.( legal) pentru a va recupera bunurile.Este foarte posibil ca dinsii sa-si convinga fica sa faca ceea ce este corect.Insistati mult pe linga parintii ei,pentru a va scuti pe dvs.de cosmarul ce urmeaza: bani cheltuiti,timp pirdut,emotii....
Eu va urez succes :luck:
Puteti folosi orice mijloc probatoriu acceptat de lege,inclusiv cel la care va referiti.