avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Versiunea nouã a aplicaþiei Revisal conform ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Versiunea nouã a aplicaþiei Revisal conform Hotãrârii de Guvern nr. 500/2011

a aparut pe siteul inspeciei muncii
Primul mesaj nu mai putea fi editat; am vrut fac asta inainte de a posta din nou insa depasisem termenul de 30 min.

Cat despre ultimul mesaj postat, nu m-am gandit la asta, pentru ca erau 2 probleme diferite (chiar daca apartineau aceluasi mesaj initial si m-am grabit.
Nu am vrut sa isi mai bata nimeni capul daca rezolvasem si, in plus, am crezut ca sunt de folos cuiva cu solutia. Erau subiecte diferite pe aceeiasi tema: Revisal.

Ma rog, nu am crezut ca e asa grav, cum pare din mesajul d-voastra anterior.
Nu trebuie sa imi prezentati toata suita de repercursiuni pentru un mic detaliu.
Oricum, voi avea grija pe viitor.
Ultima modificare: Vineri, 26 August 2011
ContSters60781, utilizator
delia.ionescu a scris:

Primul mesaj nu mai putea fi editat; am vrut fac asta inainte de a posta din nou insa depasisem termenul de 30 min.

Cat despre ultimul mesaj postat, nu m-am gandit la asta, pentru ca erau 2 probleme diferite (chiar daca apartineau aceluasi mesaj initial si m-am grabit.
Nu am vrut sa isi mai bata nimeni capul daca rezolvasem si, in plus, am crezut ca sunt de folos cuiva cu solutia. Erau subiecte diferite pe aceeiasi tema: Revisal.

Ma rog, nu am crezut ca e asa grav, cum pare din mesajul d-voastra anterior.
Nu trebuie sa imi prezentati toata suita de repercursiuni pentru un mic detaliu.
Oricum, voi avea grija pe viitor.


:offtopic:
Nu cred ca este asa de grav mesajul meu ... daca citeati Regulamentul de postare ati fi observat acest lucru ...
:closedtopic:

Buna ziua tuturor, eu nu reusesc sa scot raport dupa operarea in revisalul nou, banuiesc ca se coate si se trimite la itm.
Si daca atunci cand am adaugat salariatii, la unul am dat din greseala renunt, cum il mai adaug exceptand posibilitatea rein registrarii lui ?
Multumesc !
Nu se scoate niciun raport din REVISAL pentru a fi trimis la ITM ... se genereaza un fisier de forma .rvs - prin varianta noua de program sau de tip .xml - varianta veche de program.

Daca nu se mai poate prelua acel salariat , atunci in iltroduceti manual in versiunea noua ...
Am rezolvat deja, multumesc !

Alte discuții în legătură

Angajat nou in revisal monik09 monik09 in situatia unui nou angajat, pot trece datele in Revisal in varianta veche, urmand apoi la preluare date in versiune noua, sa trec salariul cel tarziu pana ... (vezi toată discuția)
Revisal - probleme de functionare si de completare Cornel  Vasile Cornel Vasile Vin cu rugamintea la toti cei care folosesc acest program sa posteze in acest topic probleme legate de functionarea versiunii noi a Revisal-ului , precum si ... (vezi toată discuția)
Intoarcere din concediu crestere copil padicam padicam Buna ziua! Legat de noul revisal,este mentionat faptul ca,la preluare date din vechiul revisal,se preiau automat contractele active si contractele suspendate. ... (vezi toată discuția)