Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutorul pentru incalzire
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutorul pentru incalzire

Pentru cei interesati cititi acest articol si materialele atasate. Sunt lamuritoare si nu mai trebuie discutii suplimentare.

www.avocatnet.ro/content/art...
Pai in declaratie in ce fel apare sora? ca nu intra la membri ai familiei?
Ca persoane care se gospodaresc impreuna. Exista aceasta posibilitate ca pentru un domiciliu sau resedinta sa fie inscrisi in declaratie persoane care nu sunt legate prin rudenie, au fiecare venituri sau nu si se gospodaresc impreuna.
Nu trebuie sa existe neaparat un grad de rudenie intre ele sau o legatura oficializata, ca uniunea consensuala, de exemplu.

Pe ansamblu trebuie insa sa ajunga la o medie a veniturilor de sub 786. Aceasta este conditia de baza.
elga50, moderator
Administratorul este obligat sa se ocupe de strangerea cererilor pentru caldura si depunerea lor la serviciul de termoficare?
Cate persoane se trec pe adeverinta eliberata? Se trec cate sunt pe lista de plata sau cate sunt trecute in cartea de imobil?
ContSters166949, utilizator
Administratorul nu este obligat sa se ocupe de strangerea sau predarea acestor declaratii, nici la termoficare, nici la primarie.

In declaratie se trec atatea persoane cate platesc intretinerea.
elga50, moderator
elga50 a scris:

Pentru cei interesati cititi acest articol si materialele atasate. Sunt lamuritoare si nu mai trebuie discutii suplimentare.

www.avocatnet.ro/content/art...

Eu am o situatie speciala si am nevoie de ajutor: fiica mea e studenta, locuieste in apartamentul fratelui meu plecat in America si i s-a spus sa obtina de la fratele meu o declaratie ca e de acord sa locuiasca in apartamentul lui. Aceasta declaratie trebuie data prin notariat si poate fi scanata si trimisa sau trebuie trimisa prin posta? Multumesc anticipat pentru raspuns.