Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2012

Stie cineva dupa ce carti trebuie sa invatam pt examenul de admitere la SNG?
Deocamdata doar noul cod civil a intrat in vigoare, nu si cel penal. Dupa parerea mea nu e tarziu sa te apuci acum de invatat, examenul va fi abia in septembrie, adica peste aprox 9 luni, deci... Bafta multa!
Hello!

De la "mica reformă" au mai avut loc "update"-uri la Codurile de Procedură?
Eu am unele actualizate până la 25.11.2010.. sunt "depășite"?
Calendarul estimativ al examenelor de admitere (INM, SNG) s-a afișat pe site-ul CMS-ului, pt. anul 2011, cam la mijlocul lunii decembrie 2010. Acum văd că e "liniște" :wassat:
nu e "liniste". s-a afisat la sfarsitul lui dec.
[ link extern ]
Mulțumesc @vijaya :)
Și 2 știri de interes "local" >>
#1 [ link extern ] /
#2 [ link extern ]
ASBO, utilizator
Eu nu cred c-o sa intre in vigoare la 1 iunie, dar daca o sa intre se va da examen tot dupa vechiul cod. Ar fi prea putin timp de invatat si cred ca se va tine cont de aspectul asta (sau cel putin sper:) sa fie asa). Inca nu m-am uitat pe noul cod si sper sa nici nu fie nevoie:D
Daca o sa intre in vigoare o sa fim cu totii asa #-oX-(