Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Spatiul verde din jurul blocului-legislatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Spatiul verde din jurul blocului-legislatie

Buna ziua

Locuiesc impreuna cu familia la bloc, intr-un apartament proprietate personala, si pe spatiul verde din jurul blocului, mai multi vecini avem plantate flori, pomisori(liliac), iar in fiecare primavara punem pe o masuta ghivece cu flori. Va rog frumos sa imi spuneti daca exista vreo lege care reglementeaza dreptul proprietarilor din bloc asupra spatiului verde inconjurator, si daca exista, va rog sa-mi precizati care este aceasta lege.

legea nr. 24/2007 art 4 lit J coroborat cu art III din Legea nr. 313/2009
valentingheorghe, utilizator