Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fisa postului a unui functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fisa postului a unui functionar public

BUNA ZIUA , SUNT ANGAJATA LA O PRIMARIE CA REFERENT , CLASA III , GRAD PROFESIONAL ASISTENT , VA ROG SA-MI RASPUNDETI DACA SE POATE FACE SHIMBAREA LA UN ALT COMPARTIMENT CU ACORDUL CONSILIERILOR LOCALI
NU INTERVINE MODIFICAREA UNILATERALA A RAPORTULUI DE MUNCA

nimeni nu va poate da asemenea informatii, intrucat functionarii publici nu au contract individual de munca.:)
suspendarea raportului de serviciu din initiativa functionarului public
art.54 din codul muncii
conform legii nu va poate muta la un alt compartiment fara acordul scris al d-voastra
cristinacanta a scris:

art.54 din codul muncii

Codul Muncii nu este aplicabil functionarilor publici ... suspendarea raportului de serviciu este prevazuta in Legea nr.188/1999.