avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2014
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2014

Subiect deschis pentru cei care vor sustine concursul de admitere la INM in august 2014.
Da, mai degraba stau si privesc, eventual iau si notite. :)) Pana acum n-am simtit o nevoie arzatoare de a interveni. Dar vad multe discutii .. de doctrina, super interpretabile care mai mult m-ar incurca daca as incepe sa le gandesc.
Pai, noi dezbatem ce e controversat...restul e floare la ureche... :)))))
E doar o gluma, as vrea eu... ;)
La drept vorbind ca sa fiu in trend...nu prea ne urmareste nimeni...ca anul trecut era un card de vreo 200 de urmaritori si acum suntem vreo patrujde gaste amarate...noi intrebam noi raspundem ...nu ne contrazice nimeni :tooth:
Am mai baut si un pahar de vin ca sunt suparata pe Mr. GB.....de am intrebat tot forumul de tre sa-mi schimb ochelarii :P
Nono m-ai facut sa rad cu lacrimi...esti tare frate ;)...n-o sa se plictiseasca justitiabilii cu tine :rofl:
Ultima modificare: Miercuri, 2 Iulie 2014
mirei2012, utilizator
Sunt mai multi care urmaresc subiectul, chiar daca nu aparem in numarul de mai jos. Nu de alta, dar as avea mail-ul full mai tot timpul. Eu, cel putin, citesc si scriu destul de rar aici, avand o activitate mai maricica la drept penal.

Oricum, zilele astea la practica am primit un raspuns "urat"... dreptul penal e frumos doar teoretic. :(
In cazul infractiunii de ucidere sau vatamarea nou-nascutului sarvarsita de catre mama:
a) nu este posibil coautoratul
b) este in toate cazurile necesar ca subiectul activ nemijlocit sa se afle intr-o stare de tulburare pricinuita de nastere
c) fapta poate fi comisa si in timpul nasterii

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2013 ContSters262049 ContSters262049 Deoarece topicul pentru Admitere inm 2013, deschis de un coleg de forum , nu poate fi decat citit, nepermitand adaugiri -o problema tehnica, banuiesc- voi ... (vezi toată discuția)
Examen barou silvianna silvianna Buna ziua! ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie? vreau sa stiu pot invata dupa urmatoarele carti pentru examenul de Barou: 1.\" INSTITUTII DE DREPT ... (vezi toată discuția)