Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Vom fi iarãsi ce am fost sau Vom fi iarasi ce-am ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Vom fi iarãsi ce am fost sau Vom fi iarasi ce-am fost, si mai mult decât atâta?

PDL si PNL se unesc.
Isi doresc un partid mare, sunt deschisi la aliante si fuziuni... Nu cred ca exista tara cu politica atat de SF ca a noastra.

Am editat mesajul pentru ca am scris sub impresia imaginilor de pe TV si nu prea aveam cuvinte. Nu ca acum as avea mai multe :)
Ares-3, moderator
lee_vue a scris:
nota:
din toamna ponta va fi presedinte ("de stanga", cu 80%), basescu prim ministru ("de dreapta"). fac pariu.
:duh:
Tandemul asta ar fi mult peste alianta, fuziunea, topirea sau ce-o fi ce ni s-a anuntat ieri.

Problema mea nu e cu partidele, e cu oamenii care le misca si care la fiecare mutare scuipa in spate. Asta nu pot eu sa pricep, pitiponceala. Cine naiba ii mai crede ca se cearta sau se aduna din cauza doctrinelor?
Ares-3 a scris:

lee_vue a scris:
nota:
din toamna ponta va fi presedinte ("de stanga", cu 80%), basescu prim ministru ("de dreapta"). fac pariu.
:duh:
Tandemul asta ar fi mult peste alianta, fuziunea, topirea sau ce-o fi ce ni s-a anuntat ieri.

:duh:
n-or sa schimbe, intrand in repriza 2-a (de "coabitare"), decat portile (pozitiile), si-or sa continue sportul ala in care sunt specialisti...

nota:
motivul: sunt deja agreati, ca fiind perfecti, de "statele de drept(i)" de peste mari si tari.
popular, slugi perfecte.

... prin 90-91 era scris pe ziduri ceva, genu' ... petre roman, nu fi prost, lasa preturile cum au fost!...

acu' merge... antonescu, nu fi prost, lasa pnl-u' cum a fost!!!...

hopaaa, se baga si pmp-u' (partidu' lu basescu) in "marea alianta"...

da' astia macar sunt sinceri privind dorintele si obiectivul lor...

"PMP vrea și obiectivul nostru e să NU permitem PSD-ului să NU ajungă la Cotroceni”:slap:
a declarat Eurgen Tomac

[ link extern ]
Ares-3 a scris:

PDL si PNL se unesc.
Isi doresc un partid mare, sunt deschisi la aliante si fuziuni... Nu cred ca exista tara cu politica atat de SF ca a noastra.

nici ponta (PSD) nu se lasa. se uneste si el cu dan diaconescu (PPDD).

in "lupta anti-basescu" (sa nu ajunga ala (basescu) prim ministru).:))

nota:
sa vedem ce raspunde udrea (pmp). ca dd (aliatu' lu' ponta) i-a chemat si p-aia (de la pmp) la lupta ("anti-basescu").:rofl:

lee_vue, utilizator
Ares-3 a scris:

Cred ca doar daca ar zice ca au ca si candidat la prezidentiale o femeie blonda m-as amuza mai mult.

sunt chiar comici. au un blond.