avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit forfetear micro
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit forfetear micro

am o micro infiintata in aprilie 2009. Imi puteti spune ce impozit forfetar platesc la trim II ? Cifra de afaceri pe 2008 e 0. Multumesc mult !
Cel mai recent răspuns: elena.gujan , utilizator 13:41, 14 Iulie 2009
Pentru @katica: va rog frumos, se poate sa-mi dati un link cu aceasta circulara ? Am "cotrobait " dupa ea prin site mfinante, dar fara succes ! Merci !
Cu multa placere.

[ link extern ]

Nu vrea ! :weg:
Aseara am incercat si mergea ,azi vad intr-adevar ca nu merge...vedeti atunci aici

[ link extern ]

sau urmati pasii : mfinante; info TVA; informatii despre regimul de TVA; circulare

P.S. Observ ca trebuie incercat de mai multe ori !!!!!!

Ultima modificare: Luni, 15 Iunie 2009
katica, utilizator
:love1:

Multumiri!

Alte discuții în legătură

Regularizare imp venit micro la dec 2009 id_alyna id_alyna Va rog sa-mi spuneti, daca stiti, daca la dec 2009 se regularizeaza impozitul pe venit micro cu taxa forfetara? Eu asa vad lucrurile: daca 3% pe tot anul e ... (vezi toată discuția)
Microintreprindere lylyan lylyan Buna ziua Am o societate , microintreprindere. pe trim I am platit impozit aferent in suma de 1200 lei. Acum cum procedez cu impozitul forfetar. Se tine ... (vezi toată discuția)
Impozit forfetar danyyyyy danyyyyy va rog sa ma ajutati si pe mine, in 2008 am fost microinteprindere si am platit un impozit de 9000 la venituri de 40000, in trimestrul 1 din 2009 am fost tot ... (vezi toată discuția)