Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... "Manifestul societatii civile cinstite care s-a ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

"Manifestul societatii civile cinstite care s-a sãturat de minciuni electorale".spune si tu ce gandesti in termeni decenti pentru schimbare -parerea ta poate influienta pozitiv electoratul.

"Manifestul societatii civile cinstite care s-a săturat de minciuni electorale",este o idee a unui utilizator de pe acest site .

Cred ca opiniile decente si pline de intelepciune a celor care doresc schimbarea pot sa influienteze in mod pozitiv electoratul,pentru o alegere corecta a reprezentantului societatii romanesti in structura de conducere a Romaniei pe un drum al schimbarii situatiei drastice din aceasta tara.

Spune-ti parerea in termeni civilizati si argumenteaza ceea ce doresti.

Cred ca este timpul ca Glasul societatii romanesti sa se faca auzit de catre cei care vor sa conduca Romania.

Nu trebuie sa se faca atacuri la persoanele care candideaza ci doar sa se ofere solutii concrete pentru o solutionare concreta a situatiilor critice din Romania.

Stiu ca exista destui romani capabili care sunt oameni simpli insa gandesc mai concret -desi sunt apolitici -.

Parerea Dv.conteaza !

Am intalnit destui oameni simpli-chiar din mediul rural-fara studii superioare,dar care au viziuni corecte si solutii demne de luat in seama .

Acesti oameni sunt simpli,insa au valoare spirituala si gandesc cu adevarat la solidaritatea societatii romanesti.

Acest topic reprezinta un Manifest al solidaritatii societatii de buna credinta pentru a oferi linistea si bunastarea pe care fiecare cetatean are dreptul sa o aiba in Romania.

Continutul acestui Manifest trebuie sa fie concret in exprimare decenta,justa si fara acuzatii ale faptelor trecute.

Sa privim catre viitor cu solutii pentru rezolvarea situatiei critice in domeniul social,economic si administrativ .

Poate citeste cine doreste sa candideze si va tine cont si de opiniile societatii .

Demonstrati ca exista solidaritate in societatea civila pentru unitate si schimbare!-(indiferent de culoarea politica)

va multumesc anticipat !

cu respect si consideratie,
rodica_post
J H a scris:

Acum am o gandire strict juridica si a nu ma bazez decat pe texte de lege, doctrina si jurisprúdenta...
Romania este, cu toate lipsurile ei un stat de drept...
Un stat de drept ofera, cel putin la nivel teoretic, toate parghiile necesare pentru a se opera schimbari de sus si pana jos si de jos si pana sus!

***************************************************************8

A-ti oferit un raspuns....
Deci...va pasa de cei din jur....
E ...Ok.....
A-ti oferit si solutia /parerea Dv.....privind latura juridica.....Super.....=D>=D>=D>

Deci...desi negati.....si afirmati prin expresie frantuzeasca combinata cu acele "vorbe..." ideea este ca ....pana la urma....intr-o zi....ve-ti realiza ca unitatea si solidaritatea societatii civile va putea ajuta la consolidarea schimbarii mult asteptate.

A-ti facut trimitere la legislatie,implicit la Constitutia Romaniei.....
Va deranjez cu o simpla intrebare :

-Se aplica ceea ce prevede Constitutia Romaniei ????

Parerea mea...este ca se incalca ori norma de drept (in foarte multe situatii actuale).

Dv....ca profesionist...ce parere aveti ????

va multumesc anticipat !

cu respect ,
rodica_post
J H a scris:

rodica_post a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Personal,am avut ocazia de a-l privi in ochi pe Crin Antonescu....cand venise in campania electorala din acest an.
Intamplator....am fost langa masina sa cand pleca...
L-am privit atunci direct in ochii sai albastri ceruleum.....
Am reusit sa-l blochez cateva secunde cat mi-a trebuit mie sa-l investighez scurt.....
Cu regret...am constatat ceea ce impartasesc si altii in opiniile lor.
Ce am gasit in subconstientul sau....:
-instabilitate emotionala
-dezechilibru endocrin
-probleme pe sistemul nervos
-tendinta spre acte antisociale
-neancredere in propriile forte(asteapta sa fie sustinut mereu)
-gandire pozitiva doar in aparenta
-falsitate si ipocrizie.

Waw...:stunned::stunned::stunned:
si toate astea in cateva secunde!!!
Respect!=D>=D>=D>
Si-mi pare bine ca n-ai sansa sa ma privesti si pe mine-n ochi!:P
Cine stie ce as mai afla despre mine...:)):)):
.

Altminteri sunt de acord cu tine... in principiu!
Sunt convins ca schimbarea nu poate venii decat prin vot...
Insa... au dreptate si cei care spun ca oferta-i al naibii de saraca!!!:(

Caut si eu sa imi dau seama,dupa niste ani de viata in legatura cu capacitatile"paranormale" ale unora si ...chiar nu am simpatii fata de nimeni
Radu Gabrian, Mediator
grace_r a scris:

Cel mai bun lucru si poate singurul pe care il putem face este sa mergem la vot.
Este marele drept al noastru si nu ar trebui sa fim indiferenti.

=D>=D>=D>=D>
Da, sa votam.
Altceva ce am putea face?
r.gabi a scris:

J H a scris:

rodica_post a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Personal,am avut ocazia de a-l privi in ochi pe Crin Antonescu....cand venise in campania electorala din acest an.
Intamplator....am fost langa masina sa cand pleca...
L-am privit atunci direct in ochii sai albastri ceruleum.....
Am reusit sa-l blochez cateva secunde cat mi-a trebuit mie sa-l investighez scurt.....
Cu regret...am constatat ceea ce impartasesc si altii in opiniile lor.
Ce am gasit in subconstientul sau....:
-instabilitate emotionala
-dezechilibru endocrin
-probleme pe sistemul nervos
-tendinta spre acte antisociale
-neancredere in propriile forte(asteapta sa fie sustinut mereu)
-gandire pozitiva doar in aparenta
-falsitate si ipocrizie.

Waw...:stunned::stunned::stunned:
si toate astea in cateva secunde!!!
Respect!=D>=D>=D>
Si-mi pare bine ca n-ai sansa sa ma privesti si pe mine-n ochi!:P
Cine stie ce as mai afla despre mine...:)):)):
.

Altminteri sunt de acord cu tine... in principiu!
Sunt convins ca schimbarea nu poate venii decat prin vot...
Insa... au dreptate si cei care spun ca oferta-i al naibii de saraca!!!:(

Caut si eu sa imi dau seama,dupa niste ani de viata in legatura cu capacitatile"paranormale" ale unora si ...chiar nu am simpatii fata de nimeni

:)):)):)):))

Ce sa-i faci...eu,sunt un exemplar al celor care stiu sa descopere latura interioara a interlocutorului.....

M-ati facut sa zambesc....
=D>=D>=D>=D>:)):)):)):)):))

Capacitatea normala poate fi "activata"doar prin studiu intens si aplicatiile in viata.

Primele semne ca detineti aceasta capacitate pot sa fi distincte in momentul cand nici nu va asteptati....
In principiu....cei cu capacitati paranormale pozitive(exista si latura negativa) sunt sufletisti .
Prin actiunile lor intamplatoare aparent ei emana energia pozitiva in jur.
Acolo unde exista un grup de persoane care gandesc negativ...ori se contrazic.....cand apare persoana cu aceste capacitati paranormale...poate reusi o mediere fara precedent care survine doar la simpla aparitie.....
Caz confirmat de mine in situatii asemanatoare.
Apoi....se poate ca printr-un ajutor involuntar oferit cuiva (exemplu:...are o durere de cap....care nu trece cu medicamente....persoana cu capacitati paranormale....aseaza mana pe capul persoanei si starea de rau dispare).
Deci...iata cateva exemple cum poti depista calitatile paranormale.

Dupa astfel de "simptome" traite real...persoana respectiva trebuie sa invete cum sa se elibereze de "raul"pe care-l extrage de la cei din jur,pentru ca ...daca nu va face acest lucru...se inbolnaveste ...si chiar poate fii mai rau....(chiar deces spontan)....

Daca aveti vointa de a va perfectiona in acest domeniu...trebuie initial sa invatati intai psihologie umana....sa aveti capacitatea de perceptie foarte dezvoltata si sa reusiti sa va concentrati in transcedental (daca este necesar ....aici e greu de ajuns ....)

E suficient si calitati de aceasta natura la limita minima....ajuta mult in viata !

Succes si realizari depline in ceea ce va doriti !