Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Agresiune verbala si contra lucrurilor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Agresiune verbala si contra lucrurilor

A venit dimineata presedintele blocului la noi la usa a batut la usa si a inceput se tipe la sotia cu copii mei de fata, copii minori, ca nu putem se pastram pantofi in fata usii si carucioare pe hol. A tipat tare a dat peste lucrurile noastre cu picior si a plecat. Doresc se folosesc orice mijloc legal pentru ca astfel de lucruri se nu se mai intample. Daca are un avocat un sfat va rog sa ma contactati.
Ma minunez ca astfel de oameni dau de lucru politiei pt probleme extrem de minore (sigur se va clasa, ca idee). Ce ati cumparat dv. in afara spatiului din apartement este o cota parte indiviza. Adica nu se poate spune exact ca este de la pct. X/y si are dimensiunea Z. Ca daca mergeti pe principiul dv., puteti sa-i acuzati pe vecini ca intra pe proprietatea dv. privata cand trec prin fata usii. Ia incercati sa depuneti P.P. pt asta. Poate aveti succese/succesuri mai mari decat ca nesi de presedinte a tipat la "copii" dv. Apropo "copiii" se scrie :)))))
Sigur acest presedinte de bloc a rezovat toate sarcinile pe care le are in acea asociatie si acum mai are de rezolvat doar ''problema'' carucioarelor copiilor.
Pai de aia e "angajat", sa se ocupe de carucioare :) .
~ Conținut șters la cerere ~
sorintm a scris:
Sigur acest presedinte de bloc a rezovat toate sarcinile pe care le are in acea asociatie si acum mai are de rezolvat doar ''problema'' carucioarelor copiilor.

În care legislaţie aţi găsit instituţia "preşedintelui de bloc"? Că eu nu am cunoştinţă de existenţa acestei calităţi.
În chestiune probabil este mai mult vorba despre "atitudine" şi limbaj. În rest despre calitatea oamenilor sunt multe de discutat. Unii sunt cu 7 ani de acasă, alţii nu îi au nici de FF.
Mircea SCALAT, Contabil