avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura 2010

Stie cineva daca s-a stabilit data pentru admiterea de anul acesta?
Cel mai recent răspuns: cip3118 , utilizator 11:38, 8 August 2010
Multumesc veyron de incurajare, dar eu merg doar in toamna, ca e prea mult de parcurs si n-am cum pana in martie.Eu oricum va doresc bafta si astept pareri despre examen si sfaturi dupa ce esti admisa,
Acesta este un anunt proaspat

[ link extern ]

Cum stati cu invatatul? Imi puteti spune daca faceti spete si ce carti aveti? Eu nu am nici o carte de spete, nici macar ceva orientativ:((
Ultima modificare: Luni, 1 Februarie 2010
danielled, utilizator
Am ajuns la concluzia ca cea mai acesibila carte de spete este cea a lui Voineag.
Am incercat si M. Ciobanu......nu te sfatuiesc #-o...este foarte dificila, cel putin pentru mine.
Cu invatatul, chiar nu mai stiu cum stau. Eu invat de ceva timp, dar cred ca m-a ajutat foarte mult cartea de spete al lui Voineag, pentru ca m-a trimis din nou la carte :(( sa vad ce mi-a scapat si era important.
Spor la invatat.
E deja oficial- pregatiti-va dosarele si mintea pentru examen!!!
Ultima modificare: Miercuri, 3 Februarie 2010
danielled, utilizator

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura ianuarie 2013 gabonne8107 gabonne8107 Oare se mai sustine o sesiune pentru cei cu vechime 5 ani in cursul lunii februarie 2013, dupa cum tot circula zvonuri? (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2008 Florin Dieac Florin Dieac am auzit din surse neoficiale ca examenul de admitere de anul acesta -2008, proba grila eliminatorie ar fi pe 14 august 2008.Poate sa-mi mai confirme ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2011 ursuletz ursuletz Am auzit niste zvonuri ca ar fi posibila organizarea unui examen de admitere pentru cei cu vechime in luna mai. Chiar pe un topic al acestui forum am citit, ... (vezi toată discuția)