Forum Discuţii diverse Cultură generală carti importante care schimba opinia despre DREPT
Discuție deschisă în Cultură generală

carti importante care schimba opinia despre DREPT

cursurile de psihologie judiciara schimba cu totul opinia despre DREPT, il completeaza, il fac mai "integru" mai riguros, si in acelasi timp mai tolerant, mai la obiect, pentru ca tin seama de OM nu numai de legi. Cei mai multi juristi uita ca legile sunt facute DE OM PENTRU OM, la fel ca si un ...sistem de exemplu care este cosntruit de OM cu scopul de a servi acestuiain mod fiabil si in modul cel mai bun cu putinta, si nu cu scopul de a dauna sau prejudicia pe cei din afara sau pe cei dinauntrul sistemului.
Drept informatic...de acord...
Constitutional ...de acord...
TGD ...neaparat...
Sociologie juridica....
Psihologie juridica...
Psihologia minciunii
Enciclopedia ucigasilor in serie...
B-) si dati-mi PM dak vreti recomandari...cu titluri complete si autori :P