avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate badila steluta

Activitate badila steluta

Bună dimineața! Pt înstrainarea unui apartament între două srl trebuie să vând cu tva? Se taie factură sau doar contract de vanzare cumparare la notar? Mentionez ca apartamentul a fost construit si achizitionat în 2008.
nu am primit nici extras confirmare sold debit nici alte notificari! va multumesc, pt raspuns
Răspuns la discuția ordonanta de plata
din cate apare pe site mf vad ca integistreaza profit in 2017. executorul nu a gasit nimic lipsit de sarcini sa poata executa. am aflat caci soldul a fost anulat din contabilitate . va multumesc pentru raspuns
In baza carei legi fiscale se anuleaza in contabilitate furnizorii neachitati?
bunaseara! pot opta pt prodedura insolventei daca pe calea ordonantei de plata pusa in executare n-am recuperat creanta. mentionez, caci soldul este din 2012 iar hotararea ordonantei de plata ramasa definitiva in aprilie 2015. se considera prescrisa datoria? va multumesc!
bunaziua! prin hotarare irevocabila s-a constatat nulitatea unui contract fiind casata doar partea cu repunerea in situatia anterioara urmand sa se rejudece la instanta de fond se radiaza acum contractul din evidentele registrului primariei sau dupa rejudecare prind repunerea partilor in situatia anterioara? va multumesc!
bunaziua!cand o decizie , sentinta recurata este casata mai pot angaja acelasi avocat care a sustinut procesul in prima judecata? cand o decizie este casata partial se rejudeca strict doar respectivul capat de cerere in cazul meu repunerea in situatia anterioara? mii de multumiri
bunaziua! v-as ruga daca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns . am avut un proces pe rol privind constatarea absoluta aunui contract de arenda, eu avand caliatea de parat. la instanta de fond s-a admis cererea reclamantei pe motiv ca acst contract nu este semnat de ea cf. concluziilorexpertizei grafoscopice. noi am solicitat ca instanta de fond sa faca o adresa catre parchet pt a obtine o declaratie a reclamantei aflata intr-un dosar penal unde aceasta declara in fata organelr ca a incheiat respectivul contract aflat in litigiu. acest inscris a fost obtinut d-abia in recurs la curtea de apel bucuresti . ne-a fost admis recursul iar solutia suna asa. admite recursul. caseaza in parte decizia si sentinta recurata si trimite cauza spre rejudecare aceleiasi instante in ceea ce priveste capatul de cerere privind repunerea in situatia anterioara. deci, sa inteleg, ca contractul isi pastreaza nulitatea si se judeca doar pt repunerea in situatia anterioara? aceasta a pus pe altcineva o ruda sa completeze contractul si sa-l trimita prin posta fapt dovedit prin expertiza efectuata de departamentul investigatii fraude. nr, dosar 1837/202/2012. m-as bucura f. mult daca as primi un raspuns ce presupune solutia curtii de apel bucuresti
. va multumesc
bunaziua! daca s-a admis recursul si s-a trimis cauza spre rejudecare actiunea fiind introdusa in 2012 dupa care cod civil se judeca? va multumesc
bunaseara! in situatia admiterii recursului cu casarea sentintei recurate si trimiterea spre rejudecare spre instanta care a solutionat fondul dosarul ajunge la acelasi complet respectiv acelasi judecator? va multumesc!