avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate roshia

Activitate roshia

Discuție cum sa fac???
mama,proprietar al unei case,vrea sa imi faca act de vanzare-cumparare.cine stabileste pretul acestei case??eu,mama sau notarul?se plateste la notar in functie de pretul acestei case?
o persoana privata de libertate care sufera de urmatoarele boli poate fi eliberat?
1. miopatie acuta in observatie cu tetrapareza
2.polimiozin in observatie
3.paralizie periodica hipokaliemica cu dependenta de potasiu
4.hepatita cronica
5.hernie de disc l5-s1 compresiva radiculara stanga pe fond de degenerescenta discala
daca da....ce se poate face?cum sa procedez?
Discuție e ceva sigur??
din cate stiu eu senatul a aprobat 2 proiecte de legi ,unul privind punerea in aplicare a noului cod penal si altul pentru noul cod de procedura penala.stie cineva cand se vor dezbate si in camera deputatilor si care este data de punere in aplicare a celor 2 coduri??multumesc frumos!!
Discuție stie cineva??
se vehiculeaza ca exista mai multe initiative legislative printre care una a senatorului TONY GREBLA ,prin care se doreste modificarea mai multor articole ale noului cod penal si al noului cod de procedura penala ,care sunt si in ce consta toate aceste modificari?chiar daca nu au fost adoptate aceste initiative in parlament,ma intereseaza toate aceste initiative si in ce consta ele.
Discuție cine stie?
1.legea de punere in aplicare a noului cod penal si a noului cod de procedura penala a fost pusa in aplicare?
2.daca a fost,atunci in respectiva lege care este termenul stabilit pt intrarea in vigoare a celor 2 coduri?
Discuție sunt sanse??
care sunt sansele reale(procentual vorbind)ca anul acesta in luna octombrie sa intre in vigoare noul cod penal si noul cod de procedura penala??
Răspuns la discuția Unde gasesc noile coduri?
noul cod penal as vrea.si "noul" cand intra in vigoare?
Răspuns la discuția Unde gasesc noile coduri?
noul cod penal e acelasi cu codul penal??
de unde pot sa printez si eu noul cod penal si noul cod de procedura penala?as vrea varianta adoptata de guvern prin asumarea raspunderii in fata parlamentului si care s-a transformat in lege.multumesc frumos
buna seara.am si eu o intrebare daca poate sa imi raspunda cnv........daca o persoana privata de libertate bolnava care are lipsa de potasiu si de calciu(aceste lipse ajung pana la paralizii usoare)si hepatita se poate elibera pe baza unei recomandari medicale?sau poate altfel?mentionez ca e pentru evaziune fiscala.ms frumos