Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Versiunea nouã a aplicaþiei Revisal conform ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Versiunea nouã a aplicaþiei Revisal conform Hotãrârii de Guvern nr. 500/2011

a aparut pe siteul inspeciei muncii
Daca ati sunat la numerele vechi , nu mai raspunde nimeni intrucat le-au schimbat ... daca sunteti din Bucuresti , la sediul ITM - unde se preia revisalul - exista un consultant al TeamNet pentru a da lamuriri cu privire la aceste erori.

De obicei , modificarile de nume si de sediu ale angajatorului se faceau la serviciul IT din cadrul ITM-ului ... mergeti acolo si rezolvati aceste modificari.
buna seara

cand introducem un contract pe perioada determinata se poate introduce data expirarii sau se poate alege o exceptie la perioada exirarii (art 83 lit a, e sau h)- daca se alege exceptia nu se mai poate completa data.

intrebare daca am incheiat sau prelungit un contract conf art 83 lit h si am stabilit (precizat) data cand expira acesta este corect sa completam data expirarii si nu sa bifam exceptia?
zxz19, utilizator
In cazul unui c.i.m. incheiat pe durata determinata se va trece data expirarii duratei penru care a fost incheiat ... exceptia se alege in situatia in care nu este precizata durata exacta a c.i.m. ..
multumesc.

inca o intrebare: ce sporuri introducem?
am vazut in lista ca sunt trecute: sporul de noapte si sporul pt ore suplimentare. Acestea variaza de la luna la luna. atunci ce cuantum introducem?
zxz19 a scris:

multumesc.

inca o intrebare: ce sporuri introducem?
am vazut in lista ca sunt trecute: sporul de noapte si sporul pt ore suplimentare. Acestea variaza de la luna la luna. atunci ce cuantum introducem?

In acest caz , sporul va fi modificat lunar ...