Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia D 112 pentru anul 2014
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia D 112 pentru anul 2014

Pentru cei interesati, va anunt ca a aparut varianta D112 pentru anul 2014.
In sfarsit!
[ link extern ]
Atentie! Sunt schimbari majore in formular.

Formularul 205 pentru veniturile anuale 2013.
[ link extern ]

Intrati din IE

Din Chrome nu se poate accesa
elga50, moderator
A aparut o noua versiune de decl 112. Aceasta mi-a aceptat P6-timp partial 6 ore. Oricum multumesc.
V-am si aratat ca asa se rezolva problema...
Mult succes!
Versiunea din 31.01.2014 nu a acceptat P6 la salariati , pe cand cea din 04 si 11.02 a fost corectata
Persoana care intocmea si depunea D112 si 205 pentru asociatia noastra a trebuit sa plece. Ne-a lasat o fisa sintetica aliberata de finante in 3 februarie 2014 (8 pagini) din care rezulat ca nu avem diferente... Ne-a lasat un exemplar cu numar de inregistrarea la finante a D 205 pentru anul 2013, depus in 3 februarie 2013.
Acum am descarcat ultima versiune a D112 si incerca sa o completez. Am nevoie de cateva sfaturi de la dv:
1. Pana acum cel ce depunea D112 avea semnatura electronica; pot depune direct la gjiseu pe CD sau stic declarartia 112 de acum inainte?
2. Care este codul CAEN pe care-l introduc pentru asociatie? E bun 9499?
3. Acum vreau sa intocmesc declaratia 112 pentru luna ianuarie 2014, adica prima. Ce trec la data angajarii, trebuie sa caut din documente ori pot sa scriu orice data anterioara lui ianuarie 2014? Cu precizarea ca nu avem nici un angajat ci doar trei indemnizati, alesi de adunarea generala (presedinte, un membru ce a preluat administrarea si un cenzor, toti trei membri ai asociatiei si alesi in adunarea generala).
Multumesc si o sa revin poate ma ajutati punctual sa completez D112!
1. Da, asa pevad instructiunile din D112. Poate cei care au mai depus in ultima vrema sa spuna mai multe. Daca merge pe CD ori stic.