avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia D 112 pentru anul 2014
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia D 112 pentru anul 2014

Pentru cei interesati, va anunt ca a aparut varianta D112 pentru anul 2014.
In sfarsit!
[ link extern ]
Atentie! Sunt schimbari majore in formular.


Formularul 205 pentru veniturile anuale 2013.
[ link extern ]

Intrati din IE

Din Chrome nu se poate accesa
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Februarie 2014
elga50, moderator
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 19:20, 24 Februarie 2014
pentru asociatiile de proprietari in decl 112 se completeaza sectiunea C ????
Daca va referiti la singurul salariat (administratorul), atunci trebuie sa completati sectiunea A.
Spuneti-mi, ati mai completat pana acum D112?
Poate va ajutam pe mesaj privat sau chiar e-mail, cu exemple concrete, altfel este cam greu.
Daca aveti probleme si considerati ca nu va descurcati, puteti apela la un birou de contabilitate care fac curent servicii de completare si trimitere a D112 la ANAF. Trebuie sa va orientati, ca nu-i de glumit cu aceste declaratii!
eu am intalnit alta problema, nu pot sa inregistrez ,in sect A , CIM al f. de serv cu timp partial 6 ore. Imi accepta 5 sau 7 ore dar 6 nu. La validarea persoanei dupa complectarea sectiuni imi spune ca acepta dar la validarea finala a asoc imi da fisier cu eroare spunand ca nu corespunde CIM cu 6 ore. De ce nu inteleg , pana la urma am declarot-o cu 7 ore dar la ore lucrate am trecut 126 ore.
Nu e bine!

Treceti la randul 3 - Partial si cate ore lucreaza zilnic (P1 - partial 1 ora sau P2 - partial 2 ore)
La randul 4 treceti 8
Randul 5 treceti numarul de zile inmultit cu nr. de ore zilnic.
Randul 7 treceti numarul de zile pe care il aveti trecut in fiecare declaratie lunara automat.
Avand CIM timp partial 6 ore am trecut pe randul 3 P6-partial 6 ore iar celelelte cum ati scris dar la validarea sumelor pe asociatie imi da fisier de eroare. Daca trec oricare P.. merge cu exceptia P6.... Decl 112 o fac de ani de zile , cunosc cum se face.

Alte discuții în legătură

D112 - modificare salariu in cursul lunii Viovas Viovas Buna ziua. Am un salariat care in perioada 01.022012 - 19.02.2012 a avut un salariu tarifar de 1800 lei, timp de lucru 8 ore/zi. Incepand cu 20.02.2012 i se ... (vezi toată discuția)
Revisal + erori la transmitere on-line d112 BICOS BICOS pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm? imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 ... (vezi toată discuția)
Versiunea actualizata pentru declaratia 112 (soft a si soft j) - metode de preluare declaratia 112 dintr-o luna anterioara  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [u][i]Metode de preluare declaratia 112 dintr-o luna anterioara: [/i][/u] 1. Daca este aceeasi versiune si in luna urmatoare: Efectuati o copie a fisierului ... (vezi toată discuția)