Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... lnfiintare fundatie si camin de batrani particular
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

lnfiintare fundatie si camin de batrani particular

Care este legislatia in vigoare, ce autorizari trebuie sa am pentru deschiderea unui camin de batrani...Care sunt pasii? Va multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Buna ziua, ma intereseaza acest subiect acum in 2019. Cum pot sa obtin niste datalii actuale?
strict pe latura infiintarii structurii, daca alegeti un ONG cu forma juridica de asociatie, gasiti aici un ghid practic detaliat de infiintare asociatii , scris de mine, descarcabil gratuit in format pdf [ link extern ]
Multumesc! ma intereseaza si conditiile speciale care trebuie sa le indeplinesca un astfel de camin.
[ link extern ] /

Ca si forma de organizare
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Am cautat pe youtube dar e slab. Se cere cladire cu zeci de camere- 20 30 camere
Buna seara.
Am citit articolul legat de infiintarea unui camin de batrani,as dori sa ne auzim la un telefon sau o discutie particulara pentru mai multe detalii.
Multumesc.