avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... lnfiintare fundatie si camin de batrani particular
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

lnfiintare fundatie si camin de batrani particular

Care este legislatia in vigoare, ce autorizari trebuie sa am pentru deschiderea unui camin de batrani...Care sunt pasii? Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Luni, 18 August 2014
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: rojenka , utilizator 08:49, 7 Ianuarie 2024
Buna ziua, ma intereseaza acest subiect acum in 2019. Cum pot sa obtin niste datalii actuale?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
strict pe latura infiintarii structurii, daca alegeti un ONG cu forma juridica de asociatie, gasiti aici un ghid practic detaliat de infiintare asociatii , scris de mine, descarcabil gratuit in format pdf [ link extern ]
Multumesc! ma intereseaza si conditiile speciale care trebuie sa le indeplinesca un astfel de camin.
[ link extern ] /

Ca si forma de organizare
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Am cautat pe youtube dar e slab. Se cere cladire cu zeci de camere- 20 30 camere
Buna seara.
Am citit articolul legat de infiintarea unui camin de batrani,as dori sa ne auzim la un telefon sau o discutie particulara pentru mai multe detalii.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Inființarea unui azil de bătrâni Monica S Monica S Buna seara, ce acte implica înființarea unui azil de bătrâni? (vezi toată discuția)
Camin de batrani lasculuca947 lasculuca947 As dori o parere avizata in privinta atragerii unor fonduri europene ptr amenajarea si dotarea la standarde europene a unei vile in camin de batrani situata ... (vezi toată discuția)
As dori sa infiintez un camin (azil) de batrani in mediul urban cu fonduri nerambursabile 100%, se poate? inchiriez2012 inchiriez2012 as dori sa infintez un camin de batrani cu fonduri nerambursabile 100%, mentionez ca detin un spatiu in mediul urban cu teren, suprafata spatiului fiind de ... (vezi toată discuția)