Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cum vor vota romanii aflati in strainatate?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cum vor vota romanii aflati in strainatate?

Se pare ca nu vor putea vota.
Este de-a dreptul incredibil asa ceva.
Practic se incalca un drept fundamental de statul roman prin organele sale.

Practic nu sunt lasati sa voteze si se invoca ca nu este timp.
Am inteles ca problema a pornit de la faptul ca pot vota cca 20-30 de persoane intr-o ora.

S-a mai intamplat asa ceva anterior?
Adriantot a scris:

Probabil ca ati ramas impresionat de hahaiala presedintelui. Cautati pe net, chiar si pe publicatiile anti PSD. Asa o sa aflati adevarul.
[ link extern ]

nu, nuuu, nici vorba, nicio probabilitate (improbabil).

la modu' serios, orice om cu ceva experienta n-ar pune-o nici vanzatoare intr-o pravalie.

c-ar iesi lipsa la inventaru' de-a doua zi. cert.

nu-i vedeti privirea, vorbele, gesturile (de toanta)?

s-o pui contabila? sefa contabila? ministru de finante?:stunned:

nota:

nu intodeauna ambalajul garanteaza continutul. "specialista" e un exemplu.
petricapetrisor a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

petricapetrisor a scris:

USL se reface azi. Asa ca liberalii care au votat USL in 2012 au cu cine sa voteze acum.

Ce USL?
Tariceanu nici nu are partid.

In plus, componenta USL nu exista.
Ati fost dezinformat...si in aceasta privinta...

Dle avocat, cu dezinformarea se ocupa basescu.

Eu ascult ce zic toti si analizez.
Am scultat foarte mult antenele dar nu m-au convins...

PSD are un staf care dezinformeaza.
Nu mai este Hrebenciuc dar se pricep.

Dezinformarea este sigla PSD.
Se zicea ca au mintit poporul cu televizorul...
Acum se ocupa antenele...

Cat priveste autostrazile nu vom reusi sa facem atata timp cat existavaceasta coruptie.
Daca iese Ponta asa va fi si in continuare...

Romanii sunt liberi sa aleaga drumul...bun sau rau...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Domnule avocat, imi pare rau, 'antenele' sunt doar sloganuri basiste in lipsa de argumente. Vedeti ca turcescu s-a autointitulat mincinos labasescutv, iar acum bate campii la nasutv. Doamne fereste. Probabil v-a convins turcescu.
Stimate domn, eu ma uit pe antene de mult timp.
Dvs. va puteti uita cu atentie pe alte posturi tv, in afara de antene?

Ar fi trebuit sa o faceti ca sa puteti fi obiectiv.

Diaspora vrea sa voteze pentru ca vrea ca Romania sa mearga inainte si sa se dezvolte economic.
Disperarea lor de a vota pe mine chiar m-a ingrijorat...
Poate ca ei au inteles cel mai bine ca o reala schimbare chiar este necesara.

Johannis este un nou Emil Constantinescu din punctul meu de vedere.
Pe plan extern imaginea presedintelui conteaza enorm.
Increderea investitorilor straini nu poate creste decat daca va exista un presedinte care sa nu fie ancorat in coruptie.
Coruptia a distrus economic tara.Coruptia la nivel inalt.

Johanis a facut treaba buna la Sibiu.
Sibiul este cel mai frumos oras din Romania la ora actuala.

Omul acesta se bazeaza pe fapte si nu pe vorbe.

Ponta se bazeaza doar pe vorbe si romanii s-au plictisit de vorbe si de promisiuni desarte.
Ponta nici macar nu a vrut sa mai raspunda la intrebari la ultima conferinta de presa.
A fugit pur si siimplu in loc sa raspunda la intrebarile reporterilor.

Va pare democratic sa fuga si sa nu raspunda la intrebari legate de economie cand presedintele va propune primul-ministru?
Cu Tariceanu exista o problema.
Criza mondiala l-a facut sa plece pe Tariceanu si acum guvernul Ponta iarasi a bagat Romania in recesiune economica.
Fara o economie care sa mearga nu vor fi bani si acest lucru ma tem ca nu il intelegeti...
Dle avocat, spuneti ca iohanis se bazeaza pe fapte. Pai atunci de ce nu a explicat faptele sale legate de dobandirea celor 7 imobile, faptele sale legate de cei 3 copii + minciuna ca si el are o fetita pe care a dorit sa o dea strainilor, faptele sale legate de retrocedarile pe care le-a facut la Sibiu (Palatul Brukental, un camin de batrani, scoli, gradinite, etc), imobile pe care le-a retrocedat apropiatilor sai ?

Spuneti ca Ponta se bazeaza doar pe vorbe. Pai reducerea tva la paine, redeschiderea a 26 de spitale inchise de basescu, reducerea cas angajator, neimpozitarea profitului reinvestit, introducerea tva la incasare, banii inapoiati bugetarilor si pensionarilor, excedent bugetar, crestere economica, etc, toate astea sunt fapte, nu vorbe, dle avocat.
Mai spuneti ca Ponta fuge si nu raspunde la intrebari. Sunt sigur ca doreati sa-l vedeti pe iohannis la Antena 3 pentru a raspunde unor intrebari adevarate. Dar a refuzat. Probabil de frica. Ponta a fost la toate televiziunile, iar iohanis se holba pe pereti. Deci, cine fuge ?

Emil Constantinescu il sprijina pe Ponta. Deci, iohanis nu are cum sa fie un al doilea Emil Constantinescu.

Legat de coruptie, aveti dreptate. marian capatana a inceput sa ciripeasca la greu si cred ca si asta a fost un motiv pentru iesirea de aseara a personajului de la Cotroceni.

Imi pare rau, dle avocat, dar propaganda basista pe care o continuati, nu va face cinste.