Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselaciune in contract -art.215 alin.3
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselaciune in contract -art.215 alin.3

Deoarece se pare ca a face o plingere penala impotriva unui avocat pe care l-ai angajat si platit ,cu contract, si care nu te reprezinta corect,chiar din contra, este sortita, din start, esecului la noi,vreau sa stiu daca o inregistrare audio, facuta acestuia,are vreo valoare juridica la plingerea penala facuta,ea fiind singura care ascultata dovedeste afirmatia mea.Este opozabila in justitie o inregistrre audio facuta unei persoane,respectiv unui avocat?
Imposibil dar speranta moare ultima......#-o:offtopic:
Si eu consider ca inainte de a ne pronunta in vreun fel,este bine ca userul sa detalieze situatia la care se refera pentru a putea beneficia de o consiliere la obiect.
Cu siguranta ca userul ar trebui sa ne indice care este fapta concreta si daca ar putea fi vorba de o alta infractiune intrucat de inselaciune nu ar putea fi vorba.
se poate folosi malpraxis sau doar in medicina se foloseste acest termen?
Malpraxisul este greu de demonstrat. Dar daca exista indicii ca a "colaborat" cu partea adversa poate fi tras la raspundere pentru acest lucru! Faptul ca stia ca nu poate sa castige sau intuia acest lucru(esecul) nu inseamna inselaciune! B-)