Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... munca fara forme si neplata salariilor restante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

munca fara forme si neplata salariilor restante

Am lucrat ca agent paza la o firma 3 luni dar nu am stiut ca nu am contract cand am cerut o adeverinta au evitat raspunsul am hotarat sa demisionez si de atunci nu am mai primit banii pe cele 3 luni .am facut sesizari la itm dar fara rezultat mentionez ca in situatia mea[fara forme]maisunt 3 colegi .Ce pot face sa-mi recuperez banii?:((
am intrbat in ce situatie pot oierde si plati cheltuieli de judecata .imi poate raspunde cineva va rog.
Numai in cazul in care cererea dvs de chemare in judecata va fi respinsa de catre instanta de judecata , atunci veti fi obligat la plata cheltuielilor de judecata efectuate de partea adversa....
aica mai pe intelesul meu? nu ma pricep la termeni juridici
Altfel spus, daca pierdeti litigiu veti fi obligat la plata cheltuielilor de judecata efectuate de catre cei cu care v-ati judecat.
este posibil sa pierd chiar daca am dovezi ca am lucrat fara sa primesc banii?atunci unde e dreptatea?