Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... INDICE CORECTIE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

INDICE CORECTIE

BUNĂ ZIUA Am o nelămurire. De la 01.09.2.021. Când va intra noua lege a pensiilor. Acest indice va dispera din calculul. punctului de pensie. Întrebare. Cei care au beneficiat de acel indice de corectie. Li se vor reduce punctul de pensie cu acel indice de corectie pe care la primit??? s-au va rămâne cu acel punct de pensie din înainte de 01.09.2.021. VA MULTUMESC ANTICIPAT!!!
Și eu am cerut indicele valabil în 2021 la CNPP și mi-a răspuns în două zile!!! Sunt în aceeași situație, am ieșit cu L. 19/2000, dar am început acțiunea pentru soțul meu și am ajuns la 11 dosare ale prietenilor, rudelor, vecinilor și, încă mai descopăr articole de legi și decizii, în avantajul nostru, dar și cunoștințe care meritau indicele și nu l-au primit.
Pana cand ,se stie , am inteles aseara de la doamna ministru - pana la noua lege a pensiilor , probabil inca 2 ani !
Din intamplare am prins si eu acest lucru.
Sa vedem ce se va intampla:
-O lege(127/2019) este prorogata pentru 01/09/2013.
-La alta lege se lucreaza (asa se zice)
Domnule Carp
Ati dorit sa scriti 2023 ?
Da.
Corect.