Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... COVID-19. A emis cineva vreo opinie cu privire la ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

COVID-19. A emis cineva vreo opinie cu privire la momentul in care se va finaliza infectarea cu COVID-19 in Romania?

Desi numarul infectarilor au scazut apar, zilnic noi infectari si se pare ca se va intinde foarte mult in timp aceasta situatie.

[ link extern ]

Ceea ce este bine este faptul ca spitalele de COVID-19 sunt goale si ca nu au existat explozii de infectare precum in tari din vestul Europei.

Nu am inteles ce forme de COVID 19 mai sunt acum preponderente in Romania.

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Eu știu ce am discutat și nu sunt prostii.
Ati zis ceea ce ati obținut prin informațiile oficiale examinate.
Repet, nu va condamn de.nimic și va înțeleg perfect pentru ceea ce ati afirmat.
Este OK.

Sa nu credeți ca m-am vaccinat doar pentru acest motiv.
Nici nu m-a.lezat cu ceva vaccinarea.
M-am vaccinat pentru ipoteza ca nu as transmite virusul altora dacă m-as infecta.
Stiti ca se afirma și asa ceva la.un moment dat în spatiile publice mass-media.
Nu ma deranjează cu nimic ca ati fi greșit ceva.Va respect la fel.de mult și tot la.fel va și apreciez.Ati expus niște informații foarte interesante și științifice.
Asta trebuie sa intelegeti.
A gresi este omenește.
Ca nu greșesc eu, este alta discutie dar și irelevant sub aspectul eficientei luptei cu virusul Sars-Cov-2. Nu sunt factor de răspundere și nu fac parte din cadrul autorităților competente în lupta cu noul coronavirus.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu cred ca vor reuși sa tina deschise școlile mult timp cu pragul.de peste 6 la mie.
Cu tulpina delta chiar nu au șanse.

Mie imi pare ca vor sa se lupte cu morile de vânt...
Aveti altă părere?

Am văzut ca ei se considera acum pregătiți și ca au gândit...
Ma tem ca...nu prea...nici una și nici alta...

Nu vedeți ca și PSD sta cuminte ca o mimoza și mimează și ei câte ceva...?
Își rup gatul.daca se baga acum
Pierd iarăși alegerile...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Eu știu ce am discutat și nu sunt prostii.

A gresi este omenește.
Ca nu greșesc eu, este alta discutie dar și irelevant sub aspectul eficientei luptei cu virusul Sars-Cov-2. Nu sunt factor de răspundere și nu fac parte din cadrul autorităților competente în lupta cu noul coronavirus.

Am inteles ca nu sunteti om, dar in acelasi timp sunteti si MM. Nu aveti absolut nici o dovada despre ce afirmati, dar persistati in "greseala". Va "condamn" sa va cautati singur raspunsuri de acum inainte.
Nu înțeleg de ce v-ati supărat.
Ati spus ceea ce spuneau alți medici și cercetători la ora aceea.
Ati repetat ce ziceau ei.

Nu se afirma ca cei vaccinați nu transmit virusul pentru ca anticorpii impiedica infectarea și dezvoltarea virusului in asa fel încât sa transmită virusul?
Asa se vehicula la acea vreme.

Ati afirmat vreodată în perioada ianuarie 2021-apriie 2021 ca cei vaccinați transmit virusul?
Este o întrebarea care ar putea ajuta sa ne lămurim.

"BREAKING Nou record absolut de cazuri de COVID - peste 12.000 de infectări / 176 de decese, între care două la categoria 0-9 ani / 315 minori internați" [ link extern ]

,,Din totalul de 176 de pacienți decedați, 163 erau nevaccinați și 13 vaccinați. Dintre cei 13 pacienți vaccinați, 11 prezentau comorbidități, 1 nu prezenta comorbidități, iar pentru 1 pacient nu au fost raportate comorbidități până în prezent. Pacienții decedați vaccinați aveau vârste cuprinse între 58 și 86 de ani."

,,Numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 12.168. Dintre acestea, 1.364 sunt internate la ATI. Din totalul pacienților internați, 315 sunt minori, 299 fiind internați în secții și 16 la ATI."

Eu as fi curios sa știu câți din cei vaccinați și infectati care au comorbidități au scăpat cu viață.
Ar fi interesant de știut.O astfel de informație ar putea incuraja vaccinarea.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu înțeleg de ce v-ati supărat.

Ati afirmat vreodată în perioada ianuarie 2021-apriie 2021 ca cei vaccinați transmit virusul?
Este o întrebarea care ar putea ajuta sa ne lămurim.

Nu, intrebarea corecta este daca am afirmat eu vreodata ca cei vaccinati nu transmit virusul si ca nu se vor infecta ?

Sarcina probei, ca sa vorbim in termeni juridici, este a dvs. sa dovediti acest lucru, pentru ca asta ati scris, citeva mesaje in urma (afirmativ), iar eu neg vehenment acest lucru :
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:
Dvs. susțineați ca cei vaccinați nu se vor infecta în timp ce eu cu blândețe va spuneam ca ma îndoiesc...

Aratati la ce pagina de la acest post, sau de la altul, va indoiati cu multa blindete si am scris eu asemenea gogomanie. Postarea respectiva nu s-a sters, nu avea cum. Dar nu exista asa ceva.

Pina atunci, asa cum am zis, discut cu un M(are) M(incinos) .
latka, moderator